#10000uur: samen tegen overwerk

#10000uur: samen tegen overwerk

25 augustus 2020 medezeggenschap nieuws onderwijskwaliteit 0

10.000 uur overwerk, elke dag. Dat is de realiteit op de Universiteit Utrecht. Door bezuinigingen en toenemende studentenaantallen krijgen universitaire medewerkers steeds meer taken op hun bord, zonder dat zij hier extra uren of geld voor krijgen.

Waarom is dit erg?
1. Dit is oneerlijk, dit is loondiefstal
2. Onze docenten gaan hieraan ten onder
3. De kwaliteit van ons onderwijs wordt meetbaar slechter

Wat gaan we doen?
Op 31 augustus, tijdens de opening van het academisch jaar, gaan we actievoeren! Onder de naam #10000uur sprayen we 10.000 vierkantjes door Utrecht, van het Bestuursgebouw naar het Academiegebouw. Eén vierkantje voor elk gewerkt, niet-uitbetaald uur. Met deze actie, die door alle universiteitsbrede medezeggenschapspartijen wordt ondersteund, spreken we ons uit tegen structureel overwerk en betuigen we solidariteit met onze docenten.

Wat kun jij doen?
👉🏻 Lees je in op 10000uuroverwerk.nl
👉🏻 Spray mee! Meld je hier aan
👉🏻 Activeer je netwerk! Gebruik op sociale media #10000uur en #VerwijtInKrijt
👉🏻 Doneer aan de GoFundMe: Gofundme
👉🏻 Volg @10000uur (Twitter & Instagram)